NOC چیست و چگونه میزان دسترسی به مرکز داده را ارتقاء می‌دهد؟

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


مراکز عملیات شبکه (NOCها) مراکزی هستند که در آنجا یک سازمانه شبکه کامپیوتری و زیرساخت‌های مخابراتی را مدیریت می‌کند، مشکلات موجود در زیرساخت IT را شناسایی و رفع می‌کند، و در نهایت از دسترسی پذیری مرکز داده اطمینان حاصل می‌کند. گاهی اوقات این مراکز در داخل مرکز داده و گاهی خارج از آن واقع هستند. این مراکز معمولاً به خطوط اینترنت پرسرعت متصل هستند یا مستقیماً به شبکه اصلی اینترنت متصل هستند تا بیشترین پهنای باند ممکن را در اختیار داشته باشند.

اما بدون در نظر گرفتن نوع چیدمان، هدف حفظ و نگهداری دسترس‌پذیری شبکه و دیتاسنتر به صورت پیوسته (24*7) می‌باشد. اگر مشکل مالی وجود نداشته باشد، این هدف همیشه قابل تحقق است. اما در جریان کاستن از هزینه های سازمانی و اقدامات مقرون به صرفه مشکلاتی می‌تواند رخ دهند. 

این مقاله کارکردهای NOC و همچنین روابط مختلف داخلی و بیرونی که می‌تواند بین مراکز داده و NOCها وجود داشته باشد را بررسی می‌کند. همچنین نکاتی به مدیران مراکز داده به منظور استفاده بهتر از منابع داخلی و بیرونی IT ارائه می‌دهد تا هزینه ها را کاهش دهند، بهره‌وری کارکنان را افزایش دهد، زمان حل مشکل را کاهش داده و تجربه کاربر نهایی را ارتقاء بخشد.


برای مطالعه‌ی ادامه‌ی مقاله به لینک زیر مراجعه کنید:

مقاله‌ی NOC چیست و چگونه میزان دسترسی به مرکز داده را ارتقاء می‌دهد؟


ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://danapardaz.avablog.ir/post/161
  • کلمات کلیدی: داده ,مراکز ,شبکه ,مرکز ,ارتقاء ,دسترسی ,مرکز داده ,ارتقاء می‌دهد؟ ,میزان دسترسی ,مراکز داده ,متصل هستند ,چگونه میزان دسترسی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها